Komáromi győzelmek a Poprádi Díjon

Május 27-e és 29-e között Poprádon rendezték meg a XXI. Poprádi Díj elnevezésű nemzetközi úszóverseny, ahol 52 klub 483 versenyzője vett részt Csehországból, Lengyelországból, Szlovákiából és hazánkból. (2016.06.02)

Komáromi érmes úszók
A három korcsoportban lebonyolított verseny összesített éremtáblázatán az első három helyen komáromi úszó végzett!. Első helyezett lett Máté Eszter (12 éves) nyolc arany- és egy bronzéremmel, a második helyen Dikácz Bence (12 éves) végzett hat arany- és egy ezüstéremmel, a harmadik helyet pedig Bielik Kevin (14 éves) érdemelte ki öt arany- és két ezüstéremmel. A komáromiak összesen 23 érmet nyertek.
A saját korcsoportjában Bielik Kevin 567 ponttal érte el a legmagasabb LEN pontszámot 400 m vegyesúszásban, ezért külön díjban részesült.
A komáromi úszók összesen nyolc alkalommal állítottak fel verseny rekordot, 400 m vegyesúszásban Bielik Kevin, Dikácz Bence és Máté Eszter is a 21 év óta megrendezésre kerülő Poprádi Díj legjobb időeredményét érték el saját korcsoportjukban.