Triatlon: Elsöprő oroszlányi sikerek

Mintegy ezren vettek részt a Triatlon Tour 4. fordulóján Balassagyarmaton, köztük az oroszlányi ORTRI kiválóságai, akik ezúttal is remekül szerepeltek. Az első napon Tóth Zsófia, a másodikon pedig Szalay Szandra lett az aranyérmes. (2008.07.28.)
Elsöprő oroszlányi sikerek

Az első napon a hagyományos triatlon-versenyt rendezték meg. A férfiaknál az egykor esztergomi Rendes Csaba a 3. helyen végzett, a nőknél viszont oroszlányi siker született. Tóth Zsófia ismét bizonyította, hogy a 2012-es londoni olimpián már ott lehet a helye.

EREDMÉNYEK, nők:

1. Tóth Zsófia ORTRI (1:00:26) edző: Licskó Csaba

2. Kovács Zsófia GYÖTRI Klub (1:00:56)

3. Walkó Andrea TVK-Mali Tk. (1:02:18)

Szalay Szandra                     Tóth Zsófia

Másnap az aquatlon magyar bajnokságot tartották meg. Itt elsöprő ORTRI-siker született

A nevező  500 versenyzőnek a 2,5 km futást, 1 km úszást majd megint 2,5 km futást kellett teljesítenie.  Az elmúlt évekkel ellentétben az előző napi sprint távú triatlon győzteseknek az idén nem sikerült megismételniük győzelmüket az aquatlonban. Tóth Zsófinak is meg kellett elégednie a második hellyel. Klubtársa, Szalay Szandra végzet az élen.

Az oroszlányi Tóth-Szalay duó már a rajtot követően átvette a verseny irányítását, együtt haladtak az első futótáv során. Szalay gyors depózást követően lerázta klubtársát, több mint egy percesre növelte előnyét az úszótáv végére és az itt szerzett előnyét futás során is megőrizte. Örömteli, hogy a még ifjúsági korú ORTRI-s Balogh Barbara lett a bronzérmes a színvonalas küzdelemben.

1. Szalay Szandra ORTRI edző: Licskó Csaba (0:34:22)

2. Tóth Zsófia ORTRI edző: Licskó Csaba (0:34:50)

3. Balogh Barbara ORTRI edző: Licskó Csaba (0:35:32)