Tatabányán megalakították a SOSZ Közép-dunántúli Régiós Szövetséget, melynek elnöke Májné Forisek Erzsébet, a Tatabányai SC ügyvezető elnöke lett. (2010.03.23.)
2009. szeptemberében ünnepelte a Sportegyesületek Országos Szövetsége 20 éves jubileumi évfordulóját. Ezen alkalommal fogadták el a SOSZ új alapszabályát, melyben a küldöttgyűlés elfogadta, hogy a szövetség szervezete kibővül a területi regionális szerveződésekkel és a jövőben a küldöttgyűlésen a régiós közgyűlésen megválasztott tagok küldöttei képviseltetik magukat. Így a közép-dunántúli régiós szervezet megalakítására is szükség volt, hogy a következő közgyűlésen már az alapszabály szerint lehessen képviselni régiónkat.
Az új felosztás szerinti régióhoz jelenleg 27 egyesület tartozik, akik a jövőben a régiós szövetség tagjaként képviseltetik magukat a SOSZ küldöttgyűlésén.
Ennek az régiós alakuló közgyűlésnek a helyszíne Tatabánya volt, ahol megválasztották a szervezet tisztségviselőit. Ök az alábbiak:
Régiós elnök: Májné Forisek Erzsébet
Titkár: Vadóc László
Elnökségi tagok:
Beigelbeck Attila (Komáromi VSE)
Selmeczi Judit (Alba Volán SE.)
Zrinyi Miklós (Esztergomi KBSE)
Rácz Lajos (Honvéd Szondi SE)
Németh Attila (VEDAC)
A jövőben ez a szervezet éves munkarend alapján működik. Fő feladata a régióban működő egyesületek részére a legfontosabb információk biztosítása. A tagszervezetek évente legalább egyszer üléseznek és gondoskodnak arról, hogy a SOSZ küldöttközgyűlésre megtörténjen a megfelelő delegálás.
A megválasztott régiós szervezet elnöksége a SOSZ alapszabálya szerinti létszámban és a delegálás szabályai szerint vesznek részt és látják el feladatukat a SOSZ küldöttközgyűlésén.
A jövőben ez a szövetség a sport egészét és a sportegyesületek tevékenységét érintő állami, önkormányzati és sportági szakszövetségi sport-köztestületi és közalapítványi határozatok, javaslatok és állásfoglalások kidolgozása során részt vesz a régió egységes álláspontjának kialakításában és eljár annak érdekében, hogy a döntéshozók figyelembe vegyék a sportegyesületeket érintő kérdésekben a SOSZ régiót.
A megalakult régiós szövetség mindenkori sportpolitikájának kidolgozásában – az Európai Sport Charta és etikai kódex szellemében a civil szerveződés keretein belül – a demokratikus sportirányítás rendszernek kialakításában, fejlesztésében koordinálásában tevékenyen részt kíván venni és együttműködik a régióban található megyei, városi, önkormányzati testületek illetékes szakbizottságaival és a sporttevékenység szervezéséért felelős önkormányzati szervek vezetőivel és munkatársaival.
Első lépésben a megválasztott új elnök a régió három megyei közgyűlési elnökéhez kéréssel fordult, hogy az adott területen működő valamennyi egyesületről készíttessenek kimutatást és azt adják meg, hogy a jövőben gördülékenyen menjenek az információ-áramlások illetve a működéshez szükséges pénzügyi háttérhez megfelelő segítséget tudjanak adni azon egyesületeknek, akik megfelelnek a mindenkori törvényi szakági előírásoknak.