Májné Forisek Erzsébet a SOSZ alelnöke

 
 Májné Forisek Erzsébet (képünkön), a Tatabányai SC elnöke lett a Magyar Sportegyesületek Országos Szövetsége (SOSZ) egyik alelnöke, akit egyben a Közép-Dunántúli régió: Fejér, Komárom-Esztergom, Veszprém megye vezetőjének is megválasztottak. (2010.02.17.)
Májné Forisek Erzsébet, a Tatabányai SC elnöke lett a Magyar Sportegyesületek Országos Szövetsége (SOSZ) egyik alelnöke, akit egyben a Közép-Dunántúli régió: Fejér, Komárom-Esztergom, Veszprém megye (Májné Forisek Erzsébet) vezetőjének is megválasztottak. (2010.02.17.)
 
Czerpán István, Glückmann Pál, Májné Forisek Erzsébet (egyben a MOB tagja is), Őze István és Ujhidy Tibor lett a SOSZ alelnöke. Mesterházy Attila elnök javaslatát a szövetség elnöksége a január 28-i ülésén fogadta el és szavazta meg. Hosszú idő telt el a döntésig, mert ezúttal másról volt szó, mint alelnök-választásról.
 
A SOSZ új utakon indult el a tavalyi tisztújítás után, és ehhez ki kellett dolgozni az új szervezeti és működési szabályzatát. A nagy és alapos munka arra volt hivatott, hogy tisztázza: az elnökség tevékenysége hány olyan markáns szakterületre koncentrálódjon, amelynek élén alelnök áll.
 
 
Az alelnökök közül Czerpán István a szakmai bizottság munkáját irányítja, Májné Forisek Erzsébet a kommunikáció és a marketing, Őze István az utánpótlás-nevelés és a sportlétesítmények, Glückmann Pál a sportegészségügy és a szolgáltatások ügyeit gondozza. Ujhidy Tibor a szervezeti és a szervezési kérdések letéteményese, és az ő munkája áll a középpontban, amikor ezekben a napokban, hetekben – az új alapszabály értelmében – létrejönnek a SOSZ regionális szervezetei.
Nagyon fontos tudnivaló: a régiós szövetségeket csak a SOSZ közvetlen tagjai alapíthatják meg. A régiónál kisebb területek (megye, város) szervezetei nem lesznek a SOSZ tagjai, az ő kapcsolatuk az országos szövetséggel az erre a célra megkötött Együttműködési megállapodás alapján valósul meg.
A SOSZ tagszervezetei hét regionális szövetséget hoznak létre. Alant felsoroljuk a régiókat, illetve megjelöljük az elnökség által választott regionális vezetőket, akik az átalakulás folyamatát és a megszülető, új szervezetek munkáját segítik.
 
•Nyugat-Dunántúli régió: Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala megye. (A SOSZ-elnökség megbízott regionális vezetője Mátyás Gábor)
Közép-Dunántúli régió: Fejér, Komárom-Esztergom, Veszprém megye (Májné Forisek Erzsébet)
Közép-Magyarországi (Központi) régió: Budapest, Pest megye (Molnár Imre)
Észak-Magyarországi régió: Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves, Nógrád megye (Farkas Ferenc)
Észak-Alföldi régió: Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye (Glückmann Pál)
Dél-Alföldi régió: Bács-Kiskun, Csongrád, Békés megye (Petrovics Kálmán)
Dél-Dunántúli régió: Baranya, Somogy, Tolna megye (Czerpán István)
Az elnökség egyhangúlag támogatta a budapesti székhelyű Magyar Szörf Akadémia SE tagfelvételi kérelmét, így egy új taggal gyarapodott a sportegyesületek családja.
 
Az ülésen vitát váltott ki a Nemzeti Sport kezdeményezése. Idézzük: „A magyar sport elkötelezett híveként, támogatójaként a Nemzeti Sport azzal a kéréssel fordul az Országgyűléshez, hogy a 2010-es sportköltségvetést terhelő, a magyarországi Formula-1-es futam majd’ egymilliárd forinttal megemelkedett jogdíját ne a sportnak kelljen viselnie! Vállalja át a kormány, és az így felszabaduló egymilliárdos forrás kerüljön az olimpiai felkészülést végző, rendkívül nehéz helyzetben lévő sportági szakszövetségekhez. Sportolóink csak így vehetik fel a versenyt valós eséllyel ellenfeleikkel szemben, csak így van remény rá, hogy az elkövetkező években is felejthetetlen sikereket érhessenek el, hogy örömet szerezzenek a sikerre éhes országnak.”
Nem maga a kezdeményezés okozta a gondot a SOSZ köreiben, hanem az, hogy ebből a javaslatból is kimaradtak a sportegyesületek… Akkor pedig csatlakozhat-e hozzá a SOSZ?
Áthidaló megoldásként született meg az alábbi, némiképp távolságtartó állásfoglalás:
„A Sportegyesületek Országos Szövetsége örömmel fogad és támogat minden olyan javaslatot, amely révén a magyar sport többlet támogatáshoz juthat.
A SOSZ is mindent megtesz azért, hogy a sportegyesületek helyzetén javítson. 2009-ben 90 millió plusz támogatásban részesültek – szakmai felkészülésre és létesítményfejlesztésre. 2010-ben 115-ről 175 millióra nőtt az egyesületek működési támogatása, és ezen felül 40 millió Ft további forráshoz juttathatjuk az olimpiai felkészítésben jelentős feladatokat ellátó műhelyeket. Szponzorok segítségével pedig, hagyományosan, évente pályázatot is kiírunk - sportesemények támogatására - tagjaink részére, ezzel is enyhítve finanszírozási gondjaikat.
Sajnálattal tapasztaljuk ugyanakkor, hogy a sportegyesületek rendszeresen kimaradnak a forrásokból direkt módon részesülő sportszervezetek közül. Ez történt jelen nyilatkozat esetében is. Megítélésünk szerint az egyesületek a magyar sportélet tartópillérei, ahol a verseny- és szabadidős sporttevékenység legnagyobb része zajlik, ezért szükségesnek tartjuk, hogy a klubok közvetlenül – nem kizárólag a sportági szakszövetségeken keresztül – is juthassanak állami támogatáshoz. Ezért olyan finanszírozási rendszer kialakításán dolgozunk, amelyben a kiemelt, legeredményesebb egyesületek közvetlen és állandó támogatásban részesülnének.
Ezzel együtt üdvözöljük az összefogást, amely jelen nyilatkozattal kialakult a sportszektorban, mert a közös fellépés erősíti a magyar sport érdekérvényesítő erejét.” (Forrás: www.sosz.hu)
Új Széchenyi Terv

Új Széchenyi Terv - Egészségre nevelő és életmódformáló programok

Kiemelt partnereink

           

Sportért, a Sportolókért Alapítvány  

Decathlon


Güntner

 
Átal-ér-völgyi kerékpárút


   ÉDV Zrt.
 
Tata Város Önkormányzata
    Tatabánya Megyei Jogú Város Önkormányzata

 

Vértesi Erdő Zrt.

 

 
Derik Hungária Kft.


Forrás Rádió