Női röplabda NB I.: Szoros meccsen vereség

NB I-es női ligabajnokság, kiemelt csoport Tatabányai Volán SE - BITT Kaposvár 0-3 (-20, -22, -21) (2007. 10. 21.)

NB I-es női ligabajnokság, kiemelt csoport

Tatabányai Volán SE - BITT Kaposvár

0-3 (-20, -22, -21)

Tatabányai Volán: Pap, Szűcs, Fekete, Haász, Szitás, Bán. Csere: Tóth R. (libero), Molnár, Madlena, Lovas, Csukly, Bekő. Edző: Györgyi Ferenc.

A legmagasabb osztályban szerették volna megszorongatni a volános lányok a Kaposvárt. Az első szettben fej-fej mellett haladt a két együttes, 15-15-ig egyik csapat sem tudott elhúzni. Elsősorban a rossz hazai nyitásfogadásoknak köszönhetően 16-17 után 16-22-ig csak a vendégek szereztek pontot. Állandósult a különbség a két gárda között, 0-1 állt az eredményjelzőn az első játékrész után. Villámrajtot vettek a vendégek a szünet után, sáncuk nagyszerűen működött, hamarosan 5-0-ra vezettek. Az első tatabányai pontot Fekete szerezte, majd sokat töltött a nyitóhelyen is, igyekezett felzárkózni a Volán, 4-7. Haásznak köszönhetően nem húzott el jobban a BITT, de Györgyi Ferenc tanítványai nem sokáig tudták útját állni a rohamnak, zsinórban 10 pontot szerzett az ellenfél, 20-7-re vezetett. A szurkolók remélték, azért a tízből kijön megyeszékhelyünk csapata, de a folytatás mindenkit meglepett: 13-24 után 22-24-re jöttek fel a hazaiak, ekkor Bán és Fekete remekelt. Sajnos későn lendültek bele Szűcsék, hiszen, ha nehezen is, de begyűjtötte a második szettet is a vendégcsapat. A házigazda a harmadik felvonásban játszott a leglátványosabban, Pap és Haász okos megoldásokkal rukkolt elő, a levegőben pedig Fekete és Szitás bombázott. Szoros volt a végjáték, Szitás bátor megmozdulása is eredményes volt, de a Volán végül nem tudott szettet nyerni a Kaposvár ellen.