Még lehet javítani

Megkezdődött a férfi röplabda NB I-ben a rájátszás a 3. helyért. A dágiak Kazincbarcikán kezdtek, és 3:0-s vereséget szenvedtek. A három győzelemig tartó párharc állása: 1–0 a Vegyész RC Kazincbarcika javára. (2015.04.19.)

A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS

Vegyész RC-Kazincbarcika–Dági KSE 3:0 (23, 19, 24)

Kazincbarcika, 150 néző. Vezette: Mocsnik, Halász

KAZINCBARCIKA: Blázsovics 11, Szabó M. 9, TORONYAI 7, KOVÁCS Z. 14, CSIZMADIA 9, BOKOR 7. Csere: Dudás (liberó), Balázs D., Surányi, Gulyás. Edző: Dudás András

DÁG: Oszuska G. 1, KRUPÁNSZKI 13, Molnár I. 9, Oszuska II Z. 1, JÁNOSSY 17, Szauter P. 6. Csere: Koch N., Zirigh (liberó), Horváth G. Edző: Szauter Ferenc

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:3, 4:4, 7:8, 13:12, 14:16, 22:21. 2. játszma: 4:2, 8:6, 14:12, 17:14, 20:16. 3. játszma: 0:2, 6:8, 10:12, 14:13, 22:20, 24:24

Dudás András: – Ilyen mérkőzésre számítottunk, de még csak az első lépést tettük meg a bronzérem megszerzése felé vezető úton. Az döntött, hogy mi viszonylag egyforma szinten tudtunk játszani, míg ellenfelünk hullámzó teljesítményt nyújtott.

Szauter Ferenc: – A gyenge nyitás-fogadásunk eldöntötte a mérkőzést. Ráadásul a sajátjaink közül is rengeteget rontottunk, különösen az első és második játszmában. Támadásban megfelelőt nyújtottunk, de a mieink nem voltak kellően biztosak és egy kissé feszélyezettnek érezték magukat.