Hatalmas dági bravúr

A férfi röplabda NB I. 3. helyéért rájátszásában a Dági KSE hatalmas küzdelemben nyert Kazincbarcikán, így szerdán, hazai meccsén megszerezheti a végső győzelmet. (2015.04.27.)

A 3. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS

VEGYÉSZ RC KAZINCBARCIKA–DÁGI KSE 2:3 (28, 27, –16, –23, –12)

Kazincbarcika, 150 néző. V: Bodrogi, Csizmarik

KAZINCBARCIKA: BLÁZSOVICS 24, Szabó M. 9, Toronyai 4, KOVÁCS Z. 16, CSIZMADIA 14, Bokor 12. Csere: Dudás (liberó), Surányi 2, Balázs D. 1, Csányi 1. Edző: Dudás András

DÁG: Oszuska G. 3, KRUPÁNSZKI 14, MOLNÁR I. 16, Oszuska II Z. 7, JÁNOSSY 26, SZAUTER P. 14. Csere: Koch N. (liberó), Horváth G. 5. Edző: Szauter Ferenc

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:4, 6:8, 8:13, 15:17, 20:20. 2. játszma: 4:2, 5:6, 12:11, 14:16, 15:18, 21:18, 24:24. 3. játszma: 2:8, 3:11, 4:14, 9:15, 14:18, 15:21. 4. játszma: 3:5, 7:8, 9:13, 13:16, 15:20. 5. játszma: 2:5, 4:7, 6:10, 11:11, 11:13

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, a Dági KSE javára

Dudás András: – Rendkívül csalódott vagyok, ugyanis egy nyert mérkőzést engedtünk ki a kezünkből. Igaz, az első és a második játszmában is alaposan meg kellett szenvedni a siker érdekében, de mindkettőt megnyertük, és kézzel fogható közelségbe került a győzelem. Sajnos, a folytatásban megtorpantunk, sokat hibáztunk, ezt ellenfelünk hatékony támadó játékkal kihasználta. Nem adjuk fel, készülünk a következő összecsapásra.

Szauter Ferenc: – Fantasztikus győzelmet arattunk! Minden játékosom elismerést érdemel, ugyanis kitették a szívüket a pályára, és már-már reménytelennek tűnő állásból hozták vissza az összecsapást. A csapat tartását dicséri, hogy kétjátszmás hátrányban sem adta fel, mindenki bízott a győzelemben, és erőfeszítéseinket siker koronázta. A párharc még nem dőlt el, de lépéselőnybe kerültünk. Szerdán, 18 órától hazai környezetben feltehetjük az i-re a pontot.