OSE Lions vereség Fehérváron

Az OSE Lions férfi kosárlabda csapata sima vereséget szenvedett Székesfehérváron az élvonalbeli bajnokság 18. fordulójában. (2021.01.12.)

Oroszlányi vereség Fehérváron

Az OSE Lions a Szeged elleni hosszabbításos győzelem után Székesfehérváron lépett pályára. A két csapat bő egy hónapja Oroszlányon találkozott egymással, akkor 91-86-ra a Lions nyert, ezúttal azonban nem volt esélye a vendégegyüttesnek. A hazaiak azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést, ráadásul a remek formában lévő Bradley Hayes sérülés miatt hamar kivált a játékból, ami alaposan megnehezítette az oroszlányiak dolgát.

Az első negyedben még tartotta a lépést ellenfelével az OSE, a másodikban azonban a hazaiak gyakorlatilag átrohantak a Lionson, az utolsó három percben egy 17-0-s (!) sorozatot produkálva eldöntötték a mérkőzést. Sebastjan Krasovec csapata ugyan a harmadik és a negyedik negyedet is megnyerte, de ez már csak az eredmény kozmetikázására volt elég.

Sebastjan Krasovec: – Nagyon agresszív játékkal kezdett a Fehérvár, ráadásul a centerünket sérülés miatt elveszítettük a harmadik percben, és ez meghatározta, befolyásolta a játékunkat a folytatásban. Nagyon jó második negyedet produkált az Alba, ennek köszönhetően gyakorlatilag el id döntötte a mérkőzés. A második félidőben változtattunk támadásban és védekezésben, de nem tudtunk visszajönni a mérkőzésbe. Lehet, hogy fejben is fáradt volt a csapat, hiszen legutóbb, a Szeged ellen csak hosszabbításban dőlt el a meccs.

Kosárlabda, NB I. A., férfi, 18. forduló

Alba Fehérvár–OSE Lions 97-72 (28-24, 33-8, 17-20, 19-20)

Székesfehérvár, zárt kapuk mögött, vezette: Benczur T., Török R., Boros T.
OSE Lions: Anderson 11/6, Kucsora, Abell 13/3, Morgan 10/3, Hayes. Csere: Bíró 6/6, Illés 12/6, Bailey 14, Anda 6, Mucza. Vezetőedző: Sebastjan Krasovec.

Az eredmény alakulása: 1. perc: 5-0, 4. p.: 9-8, 8. p.: 25-18, 14. p.: 39-26, 16. p.: 44-32, 23. p.: 65-40, 26. p.: 74-46, 34. p.: 81-63, 37. p.: 91-66.

Forrás: kemma.hu