Kick-box: Mikulás Kupa 2008

Az idei versenyszezon utolsó előtti állomásához érkeztek megyénk kick-box versenyzői. Míg a válogatott kerettagok éppen hazaérkeztek az Európa-bajnokságról, addig a többiek lelkesen készültek a hátralévő két megmérettetésre. (2008.12.17.)
Felnőttjeink távollétében az utánpótlás korú sportolók próbáltak minél jobb eredményeket elérni. A semi-contact szabályrendszerben kadetteknél Király Mirella magabiztosan nyerte a 37 kg-os lányok versenyét, Szabó Tamás, Gerstmayer Gréti és Ébelle Fruzsina szintén a döntőbe jutottak, ám ott elég volt néhány figyelmetlenség, és máris eldőlt az aranyérem sorsa. Nyergesi Tamás és klubtársa Szabó Z.Dominik mindent megtettek a továbbjutásért, de egyenlőre még ez is kevés volt. Helytállásuk dicséretes.
A light-contact szabályrendszerben csak Szabó Tamás, Gerstmayer Gréti és Hertlik Péter indult. Gréti és Peti most indult először országos versenyen, eddig csak a területi bajnokságokon szerepeltek. Mindketten csak a későbbi győztestől szenvedtek vereséget. Szabó Tomi viszont a semi-contactban szerzett ezüstérme után light-ban sokkal jobban muzsikált, határozottan küzdött és a végén a nyakába akaszthatták az aranyérmet.
Zrínyi Miklós segítőtársa a vb és Eb-ezüstérmes Hirsch Viktor kiváló munkát végzett, az idő alatt, míg társai edzőtáboroztak és az Eb-n szerepeltek. Remekül felkészítette sportolóinkat, ami az eredményeken is látszott.