Kézilabda NB I.: Könnyed Carbonex-siker

A Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga pénteki játéknapján a Tatabánya-Carbonex KC legyőzte a Nyíregyházát. A Tatai HAC vereséget szenvedett a gyöngyösiektől. (2008.02.23.)
Kézilabda NB I.: Könnyed
Carbonex-siker

Tatai HAC - Gyöngyösi FKK 25-32 (11-12)

Tatabánya, 300 nézõ. V: Dudás, Serfõzõ

Tata: Czérna – KUZMA 7 (4), Zeck K. 1, Bodnár I. 1, KRANCZ 7, KISS Á. 4, Lengyel M. 2. Cs: Gazda-Pusztai (kapus), Bognár I., Kanyó B. 3, Imre B., Kun. Edzõ: Basky Péter

Gyöngyös: KENYERES – Papics 2, Kiss I. 2, Bursac 3, Kopcó, DIMITROVSKI 4, Nigrinyi 1. Cs: Lencsés (kapus), KLEIS 7 (5), HÍMER 7, Patócskai 3, Somogyi, Benis 3, Stéhly. Edzõ: Janó Pál

Az eredmény alakulása: 8. p.: 3–4. 16. p.: 6–5. 22. p.: 9–8. 39. p.: 15–17. 46. p.: 17–21. 54. p.: 22–27 . Kiállítások: 18, ill. 24 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 6/5 .

Nem túl magas színvonalú mérkõzésen magabiztosan nyert csapatunk, ezzel továbbra is õrzi veretlenségét az alsóházban.
Basky Péter: – Sok nagy csatát elvesztettünk már, de a háborút sohasem fogjuk.
Janó Pál: – Jó, hogy a héten játszottunk egy edzõmeccset Ózdon.

Tatabánya – Nyíregyháza 33-24 (16-15)

Tatabánya, 350 néző, vezette: Szegedi, Unyatinszki.

Tatabánya-Carbonex KC: Szente – Halász 4, Lele 7, Hodi 3, Savic 4, Szögi 3, Visy 7/3, Cserék: Liszkai (kapus) Vancsics 1, Szöllősi, Kanyó B., Kiss, Serfel, Kanyó Á., 4. Edző: Füzesi Ferenc.

Nyíregyháza: Nahaj – Ulics 2, Pisák 3, Braun 1, Rácz 1, Bancsók 5, Farkas 7/3. Cserék: Kőrizs (kapus), Gadnai, Dancs 3, Varga, Kovács 2, Vasas, Szűcs. Edző: Bartha Dénes.

Az eredmény alakulása: 3. p.: 1-2, 6. p.: 4-2, 10. p.: 7/3, 12. p.: 7-5, 16. p.: 10-7, 23. p.: 12-12, 25. p.: 14-12, 29. p.: 16-15, 33. p.: 17-16, 37. p.: 22-16, 43. p.: 23-20, 52. p.: 30-20, 53. p.: 30-22, 59. p.: 33-24. Hétméteresek: 4/3, illetve 3/3. Kiállítások: 4 perc, illetve 8 perc.

A Tatabánya a 11., a szabolcsiak pedig a 15. helyről várták a pénteki meccset. A papírforma hazai győzelmet ígért.
 Az első játékrészben még szoros volt az eredmény, a második felvonás elején nyújtott gólerősebb tatabányai játék elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy megyeszékhelyünk együttese itthon tartsa a két pontot.

Füzesi Ferenc: – Érthetetlen első félidő után egy jó második játékrész következett.

Bartha Dénes: – Ragyogó első félidő után sajnálom, hogy a második játékrész első tíz percében nem tudtunk koncentrálni. Talán szorosabb is lehetett volna az eredmény.

Hétméteresek: 4/3, illetve 3/3.
Kiállítások: 4 perc, illetve 8 perc.