Kézilabda: Magabiztos győzelem

Budapest Bank Liga, férfi kézilabda NB I. – 12. forduló: Nyíregyháza - Tatabánya Carbonex 22-36 (9-19). A Tatai HAC nem lépett pályára. (2008.04.26)
Nyíregyháza - Tatabánya Carbonex
22-36 (9-19)

Nyíregyháza, 100 néző, vezette Dudás Tibor, Serfőző Zsolt.
Tatabánya Carbonex: Szente – Visy 4 (2), Szögi 4, Szavics 2, Hódi 2, Szöllősi 5, Halász 7 (2). Csere: Liszkai (kapus), Serfel 2, Vancsics 3, Kanyó Á. (4), Kiss I. 1, Rivnyák, Hajdú 2. Edző: Füzesi Ferenc.
Nyíregyháza: Regyháza Nahaj – Pisák 5, Vulics 5, Braun 1, Farkas R. 2, Szűcs B. 1, Varga Zs. Csere: Gadnai, Kőrizs (kapusok), Dancs 6, Vasas, Bancsók 2, Kovács Á. Edző: Bartha Dénes.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–2. 6. p.: 3–5. 14. p.: 7–10. 21. p.: 8–13. 41. p.: 13–27. 54. p.: 17–34. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: –, ill. 6/4.

Meglátszott a lelátókon helyet foglaló közönség számán, hogy elkeseredett a hangulat a Nyírség fővárosában. A kedvencek már biztos kiesők az NB I-ből, így aztán ennek a meccsnek nem volt nagy varázsa.
A hazaiak lelkesen kezdtek, és az első tíz percben még vezettek, ám gyorsan helyreállt a világ rendje. A tatabányaiak gyors és szellemes játékkal szétzilálták a nyírségiek ellenállását, és egyre jobban elhúztak. Különösen Szögi, Szöllősi és Halász volt elemében, ám dicséretet érdemel az egyre több rutint szerző fiatal Kanyó Á.

Bartha Dénes: – Egy lényegesen jobb csapattal szemben ennyire futotta.
Füzesi Ferenc: – Magabiztos győzelmet arattunk.