Ikszelt a Grundfos-Tatabánya

A férfi kézilabda NB I 1. fordulójának szombati játéknapján a Grundfos Tatabánya kilencgólos hátrányból felállva játszott döntetlent Balatonfüreden. (2020.09.06.)

A Balatonfüred hazai pályán remekül kezdett, az első félidő végén már kilenc góllal vezetett a Tatabánya ellen. A szünetre hétgólosra olvadt a hazaiak előnye, a második félidőben pedig nagyot fordult a játék képe, a vendégek fordítottak, sőt az 52. percben már két góllal vezettek. A hajrában mind a két csapat kiharcolhatta volna a győzelmet, ez azonban egyik félnek sem jött össze, így 27–27-es döntetlennel zárult a mérkőzés.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ

BALATONFÜREDI KSE–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 27–27 (18–11)

Balatonfüred, 600 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
BALATONFÜRED: BŐSZ – P. Rodríguez 1, Malinovic 3, Szöllősi Balázs 4, Topic 1, VARGA M. 7, BÓKA 5. Csere: Andó (kapus), KEMÉNY L. 3, Pulay 2 (2), Dénes J., Ágh, Szűcs B. 1, Brandt, Draskovics, Határ. Edző: György László
TATABÁNYA: Konecny – Hornyák P., Ancsin 3, SIPOS A. 2, Győri M. 3, S. SZUNAJKO 5, JUHÁSZ Á. 7. Csere: WYSZOMIRSKI (kapus) 1, Molnár B., Bognár N., NEMES R. 2, Hornyák B., Ilyés, Balogh Zs. 2 (1), Debreczeni 1, Zdolik 1. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 10. p.: 4–3. 16. p.: 8–6. 21. p.: 12–7. 28. p.: 17–8. 36. p.: 19–15. 41. p.: 21–17. 48. p.: 23–23. 53. p.: 24–26. 59. p.: 27–27
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1
MESTERMÉRLEG
György László: – Két ellentétes félidőt láthatott a szépszámú nézőközönség. Végül igazságos döntetlen született egy igazi közönségszórakoztató mérkőzés volt.
Vladan Matics: – Hosszú kihagyás után jó volt ismét tétért játszani, az első félidőt sajnos túlpörögtük, sokat hibáztunk és jelentős hátrányba kerültünk. Fordulás után minden megváltozott, hoztuk megszokott formánkat, végül a Füred nagyon jó csapat, innen elvinni egy pontot dicséretes teljesítmény.

Balatonfüred - Grundfos KC 27:27