Országos bringaverseny Tarjánban

Az országos országúti kerékpáros verseny harmadik fordulóját a hétvégén a Tatabányai Kerékpáros és Triatlon Klub (TKTK) rendezte meg. (2011.04.08.)

A 15 és 30 kilométeres távokon rekordszámú nevezés született, több mint  háromszázan álltak rajthoz az egyenkénti indításos etapokon. Sok megyebeli településről érkeztek biciklisek, köztük sokan Esztergomból és  Kisbérről.

Ez utóbbi városban az idén alakult meg egy kerékpáros klub, Evolúció néven. A rajt és a cél a Tarján melletti Nemzetiségi Tábornál volt, az útvonal biztosításában a megyeszékhely  polgárőrei segédkeztek. Szerencsére baleset nem történt a Gerecse kanyargós és dimbes-dombos útjain.

A hosszabb távon – az abszolút  mezőnyben a Team Bátorfi  SE versenyzője, Fejes Gábor nyert, a rövidebb szakaszon az oroszlányi Búr Zsolt volt a leggyorsabb. Egyébként összesen 20 korcsoportban hirdettek eredményt, a bajnokság következő futamát Pétfürdőn rendezik április végén.