Labdarúgás: Forró hangulat Dorogon

A labdarúgó NB III., Duna-csoportjában: Dorog - Százhalombatta 1-2 (0-1). Sárisáp-Tatabánya II. 1-1, Törökbálint-Tatai HAC 2-0. (2008.03.30.)
Dorog - Százhalombatta

1-2     (0-1)

Dorog, 300 néző, vezette: dr. Kreisz Gyula (Kömpf Gyula, Nyekita János)
Dorog: Grósz - Farkas (Fürst), Faragó, Merényi, Bozóki, Méhes, Papes (Bedő), Szoboszlai
(Egeresi), Schauker, Janetka, Papp. Edző: Farkas László

Sárga lap: Farkas, Faragó, Merényi, Bozóki, Janetka
 Piroslap: Méhes
 Jók. Janetka,Merényi,Faragó.

A mérkőzés egy perces gyász szünettel kezdődött mert a Dorog  ifjúsági csapatának nagyon tehetséges játékosa, Szárszói Balázs hosszan tartó súlyos betegség által elhunyt.
Emlékét örökre megőrizzük.

A mérkőzés rövid krónikája:
26.p. Janetka 24 m-es szabadrúgása lepattan majd másodszorra alig lő a jobb kapufa mellé.
28.p. Tereánszki ugrik ki a balösszekötő helyén, de 8 m-ről a baloldali léc mellé gurít.
37.p. Egy szögletrúgást követően Patkó középre csúsztat, amit a dorogi védők felszabadítanak, de a játékvezető óriási meglepetésre kezezés miatt tizenegyest ítél. A büntetőt Móra a bal alsó sarokba lövi.  0-1   Óriási bírói hiba.

43.p. Szabó 25 m-es szabadrúgását Grósz nagyszerű vetődéssel tolja szögletre.
53.p. Méhest egy összecsapás után a játékvezető túl szigorúan kiállítja.
Ez is minősíthetetlen hiba a játékvezető részéről, mivel ilyen összecsapás a mérkőzés során több is volt, amiért még csak sárga lapot sem adott a bíró.
70.p. Janetka 26 m-es szabadrúgása Jakabon megpattan, és a kimozduló kapus mellett a kapu közepébe vágódik , 1 – 1.
80. p. Bal oldalról jövő beadást követően a dorogi védelem nem tud felszabadítani, Disztl pedig 6 m-ről a kapu közepébe helyez.  1 - 2

A mérkőzés első félideje nagyrészt eseménytelenül telt el, mígnem a játékvezető főszereplőként előlépve egy jogtalan tizenegyeshez jutatta a vendégcsapatot. .Ezután tetézve hibáját, túl szigorúan kiállított egy dorogi játékost egy összecsapás után. A mérkőzésen a hazaiaknak öt sárga lapot és egy piros lapot osztott ki, míg a vendégek lap nélkül megúszták a találkozót.
Farkas László: Küzdelmes mérkőzésen az egyik pont megszerzésére rászolgált volna a csapat.

Utánpótlás, ifjúságiak: Százhalombatta - Dorog 1 – 0, serdülők: 0-0

A következő bajnoki mérkőzés: Csepel – Dorog, 2008.04.05. (szombat) 19 óra
További eredmények: Sárisáp – Tatabánya II. 1-1. Törökbálint – Tatai HAC 2-0.

Közel tíz éve vagyok a Dorog felnőtt labdarúgó csapatának a technikai vezetője, és aki ismer, az tudja, hogy ok nélkül nem szoktam a játékvezetést kritizálni.

Ezt most megkell tennem mégpedig a Dorog labdarúgók érdekében akik becsületesen készültek a listavezető elleni mérkőzésre, de a játékvezető kritikán aluli működése meghiusította hogy meglepetést okozzon a Dorogi csapat. Az első félidő 37. percében jogtalanul ítélt tizenegyest a vendégek javára.
A második félidő elején egy összecsapást követően túl szigorúan kiállította játékosunkat.
A mérkőzés ideje alatt öt sárga és egy piros lapot mutatott fel a Dorogi játékosoknak valamint egy jogtalan büntetőt ítélt és kiállított olyan szabálytalanságért egy játékosunkat, ami a mérkőzésen számtalan volt. Így aztán semmi esélyünk nem volt hogy a listavezetővel szemben egyenlő eséllyel vegyük fel a harcot. A Százhalombatta egy kiváló csapat gratulálunk, és sok sikert kívánunk nekik.
Remélem, hogy a játékvezető is elgondolkodik a működésén, mert minősíthetetlen működésével egy csapat közös munkáját tiporta sárba.