A Váci-iskola elismerése

 
A 2013/14-es tanév diákolimpiai versenyeinek legsikeresebb iskoláit és tanárait díjazta a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ). Az elismertek között van a tatabányai Váci Mihály Iskola. (2015.01.22.)

A Magyar Tudományos Akadémia dísztermében megtartott ünnepi rendezvényen Kiss Norbert sportért felelős helyettes államtitkár köszöntőjében kiemelte, a magyar fiatalok jövője a sportban is gyökerezik, ezért fontos, hogy a tanárok odafigyeljenek arra, az iskolában minél többen mozogjanak, sportoljanak a tanulók. "A gyerekek számára a sport ugyanakkor a hasznos időtöltés egyik eszköze is" - tette hozzá.

 

Sipos Imre, az Emberi Erőforrások Minisztériumának Köznevelésért felelős helyettes államtitkára először gratulált a Magyar Diáksport Szövetségnek a diákolimpiai versenyek színvonalas megrendezéséhez, majd a tanároknak megköszönte azt a "láthatatlan" munkát, amit a diákok felkészítése érdekében elvégeztek. Hanesz József, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KLIK) elnöke emlékeztetett arra, hogy a diákolimpia selejtezőiben és döntőiben 2500 intézmény 280 ezer tanulója vett részt, így a versenyrendszer keretében tulajdonképpen minden negyedik diákot sikerült bevonni a sportolásba. Hozzátette: szeretnék az eddigi számokat a jövőben tovább emelni, s egyúttal ígéretet tett arra, hogy a versenyek megrendezéséhez szükséges anyagi hátteret ezután is biztosítani fogja a KLIK, mert "az okosan elköltött forintokra mindig lesz forrás."

 

Balogh Gábor, a MDSZ elnöke hangsúlyozta, hogy a diákolimpia Magyarország legnagyobb tehetséggondozó rendszere. Hozzátette: a diákolimpia a közelmúltan országos tanulmányi versennyé lépett elő, az országos döntőkön dobogós helyezést elért diákok pedig a felsőoktatási felvételinél plusz 10 pontot kapnak. Az MDSZ elnöke beszámolt arról is, hogy a tavaly nyolc ország középiskolásainak részvételével megrendezett varsói nemzetközi atlétikai versenyt a magyar csapat nyerte meg, a Gimnasiadén pedig Magyarország 37 nemzet között az előkelő negyedik helyen végzett. Ezt követően Balogh Gábor és Kiss Norbert elismerő okleveleket, valamint plaketteket nyújtott át a legsikeresebben szerepelt iskolák képviselőinek. Az általános iskolák versenyében az eredményességet tekintve akárcsak tavaly, idén is az egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola végzett az élen, megelőzve a Tatabánya-dózsakerti Váci Mihály Általános Iskolát és a szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskolát. A középiskolák között az elmúlt évhez hasonlóan újra a nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium lett az első, a váci Boronkay György Műszaki Szakközépiskola, Gimnázium és Kollégium pedig a második. A harmadik helyet most a kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium érdemelte ki. Külön értékelték a 200-nál kevesebb tanulóval rendelkező, úgynevezett kisiskolákat is. Ebben a kategóriában újra a balatonszemesi Reich Károly Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola győzött, a nádasdi Széchenyi István Általános Iskola, valamint a szabadegyházi Kossuth Lajos Általános Iskola előtt. Először díjazták a tanintézményeket egészségfejlesztő tevékenységük alapján. Itt az általános iskolák között a levéli Német Nemzetiségi Általános Iskola, míg a középiskolák versenyében a Hőgyes Endre Gimnázium és Szakközépiskola lett a legjobb. Szintén első ízben ismerték el az év testnevelő tanárait, ezt a címet húszan érdemelték ki, s szintén díjat kaptak a legjobb diákolimpiai rendezvények szervezői is. (MTI)

Új Széchenyi Terv

Új Széchenyi Terv - Egészségre nevelő és életmódformáló programok

Kiemelt partnereink

           

Sportért, a Sportolókért Alapítvány  

Decathlon


Güntner

 
Átal-ér-völgyi kerékpárút


   ÉDV Zrt.
 
Tata Város Önkormányzata
    Tatabánya Megyei Jogú Város Önkormányzata

 

Vértesi Erdő Zrt.

 

 
Derik Hungária Kft.


Forrás Rádió