Réczi Bianka magyar bajnok

Kaposváron rendezték meg a kadet birkózók országos bajnokságát, ahol a korcsoport legjobbjai vetélkedtek a bajnoki címért illetve a helyezésekért. A Tatabányai Sport Club 2 lány és 2 fiúversenyzővel indult a viadalon, és szinte az  elvárható  maximumot  hozta  a szőnyegen. (2013.11.11.)

Nevezetesen a lányok mezőnyében egyértelmű fölénnyel, kiváló birkózással, két vállal és technikai tus győzelemmel  diadalmaskodva RÉCZI Bianka magyar bajnok lett és immár a 6 alkalommal állhatott országos bajnokként a dobogó legmagasabb fokára a 46 kg-os súlycsoportban nem kis örömünkre.
WENDLER Mónika teljesítménye is is dicséretes volt , hisz 3 ellenfelét is legyőzte, csupán az idei év kadet Európa bajnoki  2. helyezettjétől vereséget szenvedve II. lett a 65 kilogrammban.
A fiúk mezőnyében az inkább  kötöttfogású specialista ÁRVAI Márk a számára szokatlanabb fogásnemben két szép nyert meccs után a döntőbe jutásért óriási küzdelemben 4:4-re kapott ki attól az  újpesti ellenfelétől,  aki a magyar színeket képviselte az idei EB.-n és vb-n szabadfogásban. A bronzmeccset viszont pillanatok alatt eldöntötte a maga javára és így az 54 kg III. helyezettje lett. Mutatott  birkózása összeszedett és jó volt.
A 76 kg-ban a korengedménnyel induló SZTANCS Csaba is jó teljesítményt nyújtott, győzelemmel kezdve  ő is a döntőbe jutásért kapott ki és a bronzmeccsen is nagy küzdelemre késztette ellenfelét, de végül is vereséget szenvedve az V. helyen zárt.
Mind a 4 fiatal bizakodva tekinthet a jövő év elé, hisz mindannyian első éves kadetek voltak és még jövőre is ebben a korcsoportban fognak birkózni remélhetőleg harcban a válogatottságért és a címeres mezért.