Birkózás: versenyről versenyre

Folytatják sikeres szereplésüket a Tatabányai SC birkózói úgy a honi, mint a nemzetközi viadalokon. A Tatai AC, a TSC fiókegyüttesének fiataljai is egyre szebb eredményeket érnek el. (2015.02.28.)

Észak-nyugat magyarországi kötöttfogású területi bajnokság Tatabánya

Észak-Nyugat terület bajnokságának színhelye a tatabányai Bárdos László Gimnázium volt. A rendező-házigazda Tatabányai Sport Club jó körülményeket biztosított a verseny lebonyolítására és a helyi birkózók mellett a TAC fiataljai is jól szerepeltek, akik több dobogós helyezéssel zárták a viadalt.

Eredmények: Diák II. kcs 35 kg 3. Ferenczi Benjamin Tatabánya 38 kg 4. Beck Szabolcs Tatabánya 42 kg 2. Taál Marcell Tatai AC 3. Nagy Levente Tatabánya 4. Kálmán András TSC - Tatai AC 63 kg 2. Mislai Bence Tatabánya 69 kg 1. Kardos Marcell Tatabánya Diák I. kcs. 35 kg 2. Gaudi Kevin Tatabánya 42 kg 3. Tebele Marcell Tatabánya 46 kg 1. Balázs Bálint Tatabánya 50 kg 2. Aradi László Tatabánya 54 kg 1. Harsányi Roland Tatabánya 76 kg 1. Kalamán Imre Tatabánya 85 kg 1. Deák Zoltán Tatabánya Serdülő 38 kg 2. Farkas Nándor Tatabánya 50 kg 2. Stern Dominik Tatabánya 54 kg 1. Mislai Máté Tatabánya 63 kg 3. Pintér Zoltán Tatai AC 3. Lencse Sándor Tatabánya 69 kg 2. Gyürky Tibor Tatabánya 3. Marton Márk Tatabánya 4. Palkó Eese Tatabánya 76 kg 2. Kiss Norbert Tatabánya 3. Berczeli Máté TSC-Tatai AC 85 kg 3. Kiss Roland Tatabánya 100 kg 1. Ferge Bálint Tatabánya 2. Palkó Bence Tatabánya +100 kg 1. Bodnár Patrik Tatabánya 4. Pintér Tamás Tatai AC

Összesített csapatverseny: 1. Dorog 2. Tatabánya 3. Győr 4. Tát 5. Esztergom 6. Tokod 7. Veszprémi Dózsa 8. Centrum SE 9. Tata

U23-as szabadfogású ob és kadet válogató Szigetszentmiklós

Az impozáns szigetszentmiklósi sportcsarnokban rendezték meg az U-23 szabadfogásúak országos bajnokságát, amely egyben kvalifikáció is volt a március végén megrendezésre kerülő lengyelországi európa-bajnokságra. Ugyancsak ezen a helyszínen került sor a kadett korosztály első válogató versenyére, amely szintén a későbbi válogatottság sorsát hivatott eldönteni. Az U-23 korosztályban a 70 kg-os súlycsoportban Kósa Dániel a pontot érő 5. helyen végzett, míg a kadettok között Járinka Dániel az 50 kg-ban szintén ötödik lett. Eredmények: U23 70 kg Kósa Dániel V. hely Kadet 50 kg Járinka Dániel V. hely Edző: Katona Géza és Turák Pál

Serdülő kötöttfogású rangsorverseny Cegléd A serdülő korosztály magyar bajnokságra bejutó első rangsor-versenyét a ceglédi sportcsarnokban rendezték. Nagyon-nagy létszámú mezőnyök gyűltek össze, hisz ukránok, csehek, szlovákok, szerbek, horvátok legjobbjai is ott voltak az összecsapásoknál. Néhány tatabányai versenyző sérülés illetve betegség miatt hiányzott, de így is több győzelmekkel hárman az első hat közé kerültek. Különösen dicséretes volt Gyürky Tibor nagy létszámú mezőnyben megszerzett bronzérme. A +100 kg-ban két tatabányai fiú, Ferge Bálint és Bodnár Patrik szintén a hat közé verekedte magát. Eredmények: 63 kg Gyürky Tibor III. hely +100 kg Ferge Bálint V. hely +100 kg Palkó Bence V. hely Edzők: Katona Géza és Turák Pál