Hernádi László újabb győzelme

A macedóniai szezonnyitó futam után a horvátországi Split közeli hegyekben is győzni tudott Hernádi László a gyorsasági autósok FIA Challenge-sorozatában. Az idei második versenyen Hernádi ismét meggyőző fölénnyel hozta célba a BMW M3-as járgányt. A tatai versenyző csaknem húsz másodpercet vert üldözőire. A sikerrel Hernádi száz százalékos a sorozatban, amelynek összetett versenyében ismét az első helyen áll. (2008.05.13.)

Ezúttal Split közelében nyert a tatai gyorsasági autós

Hernádi Lacinak ezúttal is segít kislánya, Ildikó, aki apu minden versenyén ott van és lekesen szurkol

„Csakúgy, mint Skopjéban, Splitben is szívesen versenyzem, hiszen a korábbi években is győztem ezeken a hegyi pályákon.” – emlékezett Hernádi László. „Idén az első felfutásban javítottam tavalyi pályacsúcsomon, majd a végére majdnem húsz másodperces előnyt csikartam ki riválisaim előtt. A Malacke-i pálya igen technikás, számos hajtűkanyar tarkítja, és ez jobban fekszik nekem, mint a nyílegyenes, gyors pályák. Itt igazán jól kell uralni az autót. A nyári melegben remekül tapadtak a gumik, tehát minden adva volt a sikerhez. Ezt annak ellenére mondom, hogy ezen a versenyen a feleségem és kislányom volt a „szerelőcsapatom”. A megszokott szerelőm és barátom ugyanis nem tudott eljönni velünk. Köszönöm a családomnak, hogy ismét megnyertem a versenyt. Ezzel továbbra is hibátlanul állok az FIA Challenge-sorozat összetett versenyének élén.”