Csucsuék a Janner Rallyen l

Az idei első ERC futamon (European Rally Challenge), az ausztriai Janner Rallyen csak a tatai Lukács Kornél Csucsu autója volt hófehér. (2013.01.20.)

Az eddig megszokott havas, jeges idő helyett most esőben, ködben vágtak neki a versenyzők a hegyvidéki versenynek, amelyen tizennyolc gyorsasági futamot kellett teljesíteniük kilenc különböző pályán. Csucsu navigátora, régi társa, Mesterházi Márk volt. A tataiak végül mindössze 26 másodperccel maradtak le a dobogóról.

– A hegyvidék jellegéből adódóan hol vizes, hol havas-latyakos, egyes völgyekben jeges útviszonyok vártak bennünket. A szűk pályákat jól jellemzi, hogy már az első nap elfogytak a tartalékba hozott visszapillantóink, Citroenünk viszont derekasan helytállt – mesélte Csucsu a verseny után, aki a körülmények ismeretében elfogadhatónak tartja eredményüket, de bízik benne, hogy legközelebb jobban fogunk szerepelni, ami dobogós helyet jelenthet számunkra.