Balszerencsés Hernádi László

Tizenegy év után tért vissza az olaszországi Valle Camonicába Hernádi László. A Tatai AC gyorsasági autóversenyzője 2003-ban a harmadik helyen zárt a 8900 méter hosszú pályán, és a sikerre most is volt esélye. (2014.09.09.)

Egészen az utolsó kilométerig. Ekkor azonban a Mitsubishi Lancer motorja feladta a küzdelmet. Hernádi így kilenc pont hátránnyal várja az utolsó két futamot, amelyeken kölcsönautóval kénytelen harcba szállni az FIA Európa Kupáért.

– Tudtuk a szezon előtt, hogy fel kellene újítani a motort, ám bíztunk abban, hogy az idény végéig még kibírja. Sajnos nem így történt, pedig igen jól indult az olaszországi verseny – fogalmazott Hernádi László, aki hozzáfűzte, hogy a technikás, hosszú pályán az edzéseken előbb a hetedik, majd az ötödik legjobb időt autózta, ám az első felfutásban már csak egy versenyző előzte meg.

Hernádit meglepte, hogy a következő futamot a második helyről várhatta, de már akkor aggasztó volt, hogy olajnyomokat hagyott az autó. Ekkor már tudta, hogy baj van, s csak reménykedett abban, hogy kibírja az autója.

– Sajnos, a hetedik kilométeren megállt a motor, így pont nélkül zártam a versenyt, amelyen jó esélyem volt a pontszerzésre, és összetettben az első helyen maradásra – konstatálta szomorúan a tatai autóst, akit szokás szerint felesége és kislányai is elkísértek az olasz futamra.

Olasz vetélytársát azonban még be lehet hozni a még hátra lévő két versenyen. A hét végi, szintén olaszországi futamra egy olasz csapattól kapott kölcsön Hernádi egy Mitsubishit, amit még szoknia kell, ám igyekszik elérni a csodával felérő eredményt, és a hátralévő két futam sikereivel megnyerni az összetett versenyt.