Nagy Tündét választotta elnökké szombaton a Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ) tisztújító közgyűlése. (2010.03.27.)
A 36 éves, volt korosztályos bajnok játékosnak egy ellenfele volt a voksoláson, a posztot korábban 11 évig (1996 és 2007 között) betöltő Berényi János, aki februárban távozott a kosárlabda-szövetség elnöki posztjáról.
A civilben a Turizmus Kft.-nél dolgozó Nagy Tünde 78–64-re nyert a szombati szavazáson, s ezzel meghatározó olimpiai sportágban ő lett az első női szövetségi elnök Magyarországon.
A megbízatása 2012-ig, az ötkarikás ciklus végéig szól.
Az MTSZ elnöki széke február 10-én üresedett meg, miután a tisztséget 2007 júliusa óta betöltő Patay László lemondott posztjáról.
A közgyűlés alkalmából adták át a Körmöczy Zsuzsa-vándordíjat, amelyet az idén Babos Tímea érdemelt ki. Az elismerést minden évben a legjobb 16 éves női teniszező veheti át.
Az ifjú tehetség 2009-ben kiemelkedően szerepelt a Grand Slam-bajnokságok ifjúsági versenyein: Wimbledonban döntős volt, Melbourne-ben, valamint Párizsban párosban játszott kiemelkedően. A 18 éven aluliak világranglistáján jelenleg a második és esélyes arra, hogy a Szingapúrban rendezendő I. Ifjúsági Olimpia résztvevője legyen.
A díjat édesapja, Babos Csaba vette át, mert lánya jelenleg Angliában tréningezik.
Körmöczy Zsuzsa 1958-ban érte el legnagyobb nemzetközi sikereit: győzött Párizsban a Roland Garroson, harmadik helyet szerzett Wimbledonban, a világranglistán pedig a második helyet foglalta el. Visszavonulása után sportvezetőként dolgozott, a női nemzeti együttes kapitánya és a Vasas teniszszakosztályának vezetője volt. Négy éve hunyt el.
Nagy Tünde 16 éven át versenyszerűen teniszezett, ambíciózus és fiatal kora ellenére nagyon erős gazdasági támogatottsága programja eredményes megvalósításához. Gyökeres változásokat szeretne végigvinni annak érdekében, hogy a jelenleg szétesni látszó sportág újra visszanyerje presztizsét.
Nagy Tünde programjának főbb elemei:
Legalább 10.000, 14 éven aluli gyermek kerüljön szervezett formában kapcsolatba a tenisszel 2012 végéig. Ennek formája lehet iskolai tenisz, play-and-stay vagy egyesületi keretek közötti versenyzés, de meg kell növelni a sportág bázisát, hogy újra megteljenek – főleg a vidéki klubok – gyermekekkel, hiszen a több játékos magasabb bevételt eredményez a klubok számára és így érdemes részt venniük az országos teniszéletben.
Az amatőr és szenior versenyzőket integrálni szükséges, hogy egységként lehessen a hazai és a nemzetközi porondon is fellépni. Jelenleg a megközelítőleg 100.000 emberből -- akik itthon teniszeznek – 95% ezt a réteget képviseli.
A szövetség és a klubok között gyakorlatilag nem működik a kommunikáció, s ha van, az is jellemzően egyirányú, és ezen változtatni szükséges!
Nagyon fontos a kiemelkedő eredményekkel rendelkező sportolók (Babos Tímea, Fucsovics Márton, Zsiga Máté, Susányi Zsófia) érdemeik szerinti támogatása, menedzselése! Ezzel párhuzamosan a sikerkovácsok munkájának hangsúlyosabb elismerése is szükséges.
A sportág eredményes működéséhez jelenleg az állami támogatáson felül nagyságrendileg 100.000.000.- Ft-ra van szükség éves szinten, s ezen összeg -- Nagy Tünde programjának megvalósítása estén -- biztosítottnak látszik!
Rengeteg program, esemény, lehetőség adott a sportág tartalmas működtetéséhez, amelyek megvalósítása elsősorban nem pénz kérdése, hanem munka, idő és energia befektetésével végigvihetők (vidéki promóciós események, csereprogramok, minitenisz stb.).