Tenisz: 18. Old Boy’s verseny Nyergesen

 
Nagy érdeklődés mellett rendezték meg immáron 18. alkalommal a hagyományos Old Boy’s találkozót, amelyen meglepetések is születte. A házigazda nyergesújfaluiak szerepeltek a legjobban, de ennek a versenynek nem volt vesztese. A háromnapos rendezvény felejthetetlen marad a derék teniszezők számára. (2009.09.15.)  

Nagy érdeklődés mellett rendezték meg immáron 18. alkalommal a hagyományos Old Boy’s találkozót, amelyen meglepetések is születte. A házigazda nyergesújfaluiak szerepeltek a legjobban, de ennek a versenynek nem volt vesztese. A háromnapos rendezvény felejthetetlen marad a derék teniszezők számára. (2009.09.15.)

A verseny támogatói: Kemobil Zrt Tata, Büki és Társa Kft. Ács, Gyermely Zrt, Vértes Volán, Vita Sütő Kft. Komárom, Geotech Kft. Tatabánya, Jako Kft., Günter-Tata Kft.,Tálas Margit Tatabánya, Zoltek SE

 

Ideális időben rendezte a háromnapos versenyt a megyei teniszszövetség a Nyergesújfalui Zoltek SE-vel közösen. Nagy jó mérkőzéseket láthattak az érdeklődők, akadtak nagy meglepetések, de a már hagyományosan aranyérmesek ismét kitettek magukért. Két külföldi részvevő nemzetközivé tette a viadalt. A hazaiak arattak, de a tataiak is jól szerepeltek.
 
Az első két nap eseményei a szokottnál is gyorsabban peregtek. A Zoltek SE teniszparadicsomának nyolc kiváló pályáján folyamatosan zajlottak a mérkőzések. A hangulatos környezet jó hatással volt az old boy’s teniszezőkre, akik remek meccseket vívtak.
 Az ünnepélyes megnyitón Farkas Károly fővédnök kiemelte, hogy az első alkalommal más helyszínen rendezendő (eddig mindig Tatán voltak a versenyek) esemény elnyeri a teniszezők tetszését. Szabó Mihály, a rendező Zoltek SE elnöke elégedetten szemlélte a versenyt, érthetően elégedett volt a látottakkal, hát még a hallottakkal. Akik ózkodtak az új helyszíntől, azok is elismerték, hogy ennél eszményibb körülmények kevés helyen vannak az országban.

 Sajnálatos volt, hogy a közeli Esztergomban szintén a hét végén rendeztek versenyt, holott már tavaly kérték a megyei teniszszövetség vezetői, hogy ne legyenek párhuzamok. A királyvárosi verseny elszívó hatása érződött ugyan, mégis a tavalyinál alig kevesebben, mintegy hatvanan neveztek.

   Gerendás György, az old boy’sok mindenkori versenybírója is elégedett volt.
   – A legjobb teniszezők egy-két kivétellel itt vannak, a színvonalas viadal minden kelléke adott – hangsúlyozta. – Úgy érzem, lesznek itt meglepetések, de az a jó, ha nincsenek előre lefutott mérkőzések. Izgalom nélkül pedig mit ér a tenisz?
Aztán sietve ment is a helyére, a klubházba, hogy megkezdje munkáját, ami nem éppen könnyű, hiszen három napon át a jegyzőkönyvek felett kell szorgoskodnia.
 
A vasárnapi döntőkbe voltaképpen az esélyesebbek kerültek. A legfiatalabb old boy’s kategória tavalyi győztese, a tatai Ipach Róbert ezúttal nem jutott a fináléba. Azért nem szomorkodott, mint mondta: itt kiszámíthatatlan a végső sorrend. Tavaly kijött neki a lépés, most nem tudott úgy készülni az eseményre, mint kellett volna. Ebben a korcsoportban (50-54 évesek) Varró és Pánya vívta házi döntőt.
 
Az előzetes esélyek szerint nagy csatára lehetett számítani a hölgyek egyéni döntőjében. A tavalyi győztes tatabányai Hornyiczkiné Kispál Zsuzsanna izgatottan készülődött. Kiemelte, nem szabad átvennie a tatai Csatay Ferencné stílusát (ő a nyugodt, higgadt, kivárásos taktikát alkalmazza, általában kiválóan. A két finálés viccesen megjegyezte, egyezzenek ki a döntetlenben. Ez teniszben nem lehetséges, tehát alaposan nekivesekedtek.  Azért a barátság hangulat megmaradt. A m,érkőzés közben kedélyesen beszélgettek, egy-egy hosszú labdamenet után nagyokat fújtattak. Végül, Hornyiczkiné megvédte bajnoki címét, de Csatayné sem volt elégedetlen. Készült a női páros döntőjére, amelyben az eddigi 17 versenyen mindig az élen végzett. Egyéniben is mindig jól szerepelt. Soha nem volt bronzérmesnél rosszabb helyezése.
 
Szabó Mihály, aki régi jó barátját, a londoni Katona Alfrédot búcsúztatta az elődöntőben, végig úton volt. Ő a szervezéssel is el volt foglalva. Menet közben beszélgettünk, és máris sorolta a segítő társait.
         Szabó Zsolt, a fiam a büfét szervezi, a főszakácsunk Tandi András, aki három féle húsból készített ízletes pörköltet. Mayer Guszti és Kalmár Péter is sokat segített.
Szabó Mihály nem mondta, de a család szinte minden tagja ott szorgoskodott. A menyétől kezdve az unokái sokat tettek a rendezvény sikeréért.
A házigazda főszervező indult is melegíteni, jött a döntője a 70 év felettiek mezőnyében. A szintén nyergesi Motúz Ferenc ellen jó taktikával győzött Szabó Mihály, aki már nem is tudja hányadik érmét szerezte a versenyek történetében. Motúz Ferenc is elégedett volt, mint mondta, térdei hetek óta fájnak, most ennyire tellett. Azt viszont elismerte, hogy a főszervező teljesen megérdemelten lett aranyérmes.
A másik pályán robbant a bomba. A Deák Ferenc, Borbély László duó nagy meglepetésre legyőzte az abszolút esélyesnek tartott Pataki László, Héjjas Mihály duót. Nehezen hitték el a komáromi fiúk, hogy hazai pályán legyőzik a kiváló kettőst. Pataki viszont korosztálya egyéni versenyében vigasztalódott, és immáron tizenhetedszer lett első. Csupán egy döntőjét veszítette el, még 2006-ban. A hölgyek páros döntőjében Csatay Ferencné folytatta egyedülálló diadalmenetét. Wéber Tibornéval az oldalán diadalmaskodott. Ezzel mind a 18 old boy’s találkozón győzött párosba.
 – De rég volt már, amikor az első aranyat szereztem – mondta fáradtan, de kitörő örömmel a meccs után. – Amikor az old boy’sok elkezdődtek, abban az évben tanultam meg teniszezni. Akkoriban még nem volt annyira erős a mezőny, ma már igen. Remélem, még sokáig részt vehetek ezeken a hangulatos eseményeken.
A nap talán legszínvonalasabb meccsét vívták a 110 éven alattiaknál. A Szabó Zsolt, Váli Péter kettős tűnt valamivel esélyesebbnek, ám a Pánya Sándor, Varró Gyula duó rácáfolt a papírformára. Ragyogó ütésváltásokkal tarkított meccsen Pányáék diadalmaskodtak.
 
Váli Péter Dallasból (USA) érkezett a versenyre. Egyébként ő vívta az egyéni döntőt a 40-45 évesek között Szabó Zsolttal, és a 2. helyen végzett. Sokan kérdezték, ki ez a Váli Péter, hogy került Amerikába?
    – 12 éve élek Dallasban, van ott egy jó teniszcsapat, annak vagyok a tagja – mondta. – Most, hogy már betöltöttem a 40. életévemet, jöttem a versenyre, mert már sok jót hallottam róla Szabó Zsolt barátomtól. Gyerekkoromban itt nőttem fel Nyergesen. Először íjász voltam, majd pingpongoztunk Zsolttal az Eternit csapatában. Ezután a teniszt választottam. Micsoda jó kis gárdáink voltak. Nosztalgikusan gondolok vissza az OB II-es csapatra, amelynek olyan kiváló tagjai voltak, többek között, mint Horváthy Lóránt és Balogh Mihály. Gyönyörű lett ez a teniszparadicsom, kevés van ilyen az országban. Nyolc kiváló pálya… No és a sok barát, akikkel öröm elbeszélgetni.
 Váli Péter diplomás agrármérnök és közgazdász is egyben. Dallasban azonban nem ezekből a szakmákból él. Egyrészt internetes alapon működő oktató szolgáltatást nyújt nagy vállalatoknak, másrészt magyart tanít. Mégpedig a kinn élő olyan egykori magyarok hozzátartozóinak, de japánokat is oktat a nyelvünkre.
 Ez nem véletlen, hiszen Péter japán kapcsolata az életét is meghatározta. Angol nyelvtanfolyamon ismerte meg a japán Riet, akit hét évnyi, kitartó udvarlás után vett feleségül.
 
 
Az almásfüzítői Stingl Gellért régi bútordarab az old boy’sok történetében. Kiemelte, hogy itt voltaképpen nem is a győzelem a fontos. A hangulatért, a baráti kapcsolatok ápolásáért megéri részt venni ezeken a viadalokon. Itt mindenki nyertes – hangsúlyozta.
Az eseményt megtekintette Miskolczi József, Nyergesújfalu polgármestere is. Elmondta, bár ő tekézik, de más sportágakat is figyelemmel kísér. Így a teniszt is. Nagyon tetszett neki a verseny, és annak örült a legjobban, hogy a vendégek rendre dicsérték a körülményeket, a kiváló rendezést.

   - Annak idején, amikor Nyergesen megszűnt a Spar melletti teniszpálya, beszélgettem Miskolczi Józseffel és meggyőztem, ne egy pályát építsenek helyette – vette át a szót Wéber Tibor. -  Van itt terület, hely bőven. Így lett, a polgármester megkért, hogy tervezzem meg a pályákat, ami után hamarosan el is készült. Öröm nézni ezt a létesítményt. Sajnos, Tatán a Cseke-tó környéke természetvédelmi terület, így mi nem építhetünk új pályákat a meglévő négy mellé. Pedig lenne rá igény.

Szabó Ádám tehetséges teniszező, aki sokat segített a rendezésben. Ő negyedikbe jár a tatai Eötvös-gimnáziumban, és elmondhatja magáról, hogy Wimbledoni versenyt is láthatott élőben.

– 150 résztvevő közül megnyertem egy angol-német nyelvű versenyt, és kéthetes londoni nyelvtanfolyami lehetőséget kaptam jutalmul – mondta Szabó Ádám, a főszervező unokája. – Egy családnál laktam, és felvettem a kapcsolatot Katona Alfréddel, a család régi barátjával, hogy szeretnék a Wimbledoni bajnokság egyik napja versenyeit megtekinteni. Mindjárt segített is, pontosabban kolumbiai származású  felesége, Mary Lou, aki a Wimbledonban már régóta vonalbíróként ténykedik. Úgynevezett sétáló jegyet kaptam, amellyel sok pályára bejutva jó néhány nagyágyú mérkőzését megtekinthette. Így többek között a Williams-testvérekét is. Nagy szerencsém volt, hálás is vagyok Frédi bácsiéknak. Ha jegyet kellett volna vásárolnom, akkor reggel öttől sorba állhattam volna, és 17 óra körül jutottam volna hozzá. Persze, ha addigra még van belépő.
 
Az ünnepélyes eredményhirdetés a hagyományoknak megfelelően, hangulatosan zajlott le. Farkas Károly meleg szavakkal búcsúzott a verseny részvevőitől. Ez a szép sorozat, bár sokan már eltemették, még mindig él, és élni fog. Ez közkívánata a teniszezők idősödő táborának.
Péntek Sándor

 

Eredmények, nők:
35 éven felüliek, egyéni: 1. Hornyiczkiné Kispál Zsuzsanna (Tatabánya – 2001 TK), 2. Csatay Ferencné (Tata), 3. Gajtkóné Kneisz Mária (Csolnok) és Wéber Tiborné (Tata)
Páros: 1. Csatay Ferencné, Wéber Tiborné (Tata), 2. Gouthné Földermayer Edit, Moher Anikó (Tatabánya), 3. Hornyiczkiné Kispál Zsuzsanna, Joós Magdolna (Tatabánya és Király Gabriella, Kovácsné Andrea (Tatabánya).
 
Eredmények, férfiak:
Egyéni, 40-44 évesek: 1. Szabó Zsolt (Zoltek-Nyergesújfalu), 2. Váli Péter (USA – Dallas), 3. Vágusz Csaba (Tatabánya) és Mátrai Attila (Tatabánya).
45-49 évesek: 1. Zöld Gábor (Dorog), 2. Gajtkó Géza (TÁT), 3. Héjjas Mihály (Zoltek) és Barassó Zoltán (Tata).
50-54 évesek: 1. Varró Gyula (Zoltek), 2. Pánya Sándor (Zoltek), 3. Ipach Róbert (Tata) és Kállai Ferenc (Zoltek).
55-59 évesek: 1. Borbély László (Komárom), 2. Csapó Jenő (Esztergom), 3. Wéber Tibor (Tata) és Mezei József (Zoltek).
60-64 évesek: 1. dr. Hertel Imre (Zoltek) 2. Marics László (Komárom), 3. Szépvölgyi János (Tata) és Tóth János (Zoltek).
65-69 évesek: 1. Pataki László (Zoltek), 2. Bordi András (Oroszlány), 3. Nagy Miklós (Zoltek) és dr. Zilahi Bertalan (Ács).
70 éven felüliek: 1. Szabó Mihály (Zoltek), 2. Motúz Ferenc (Zoltek), 3. Katona Alfréd (London – Anglia) és Bárány Péter (Oroszlány).
 
Páros, 110 év alattiak (a két versenyző életkorát összeadják): 1. Pánya Sándor, Varró Gyula (Zoltek), 2. Szabó Zsolt, Váli Péter (Zoltek – Dallas), 3. Lassú Imre, Orcsik Mihály (Tatabánya-Dorog) és Gatykó Géza, Ipach Róbert (Tát – Tata).
110 éven felüliek: 1. Borbély László, Deák Ferenc (Komárom), 2. Pataki László, Héjjas Mihály (Zoltek), 3. Auxner József, Marics László (Komárom) és Wéber Tibor, Szépvölgyi János (Tata).
 
110 éven felüliek, vígaszverseny: 1. Csapó Jenő, Tóth János (Almásfüzitő, Zoltek), 2. Szabó Barna, Orcsik Mihály (Tatabánya), 3. Motúz Ferenc, Stingl Gellért (Zoltek – Almásfüzitő) és Szabó Mihály, Katona Alfréd (Zoltek – London).
 
A hagyományok szerint kiosztották a verseny különdíjait.
A pille hölgy címet Hornyoczkiné Kispál Zsuzsanna érdemelte ki (58 kg).
A legnehezebb teniszező: Wéber Tibor (103 kg).
A legidősebb versenyző: Katona Alfréd (72 éves)
 
 RÖVIDESEN ÚJABB FOTÓKAT TESZÜNK FEL A HONLAPRA
 
 
Új Széchenyi Terv

Új Széchenyi Terv - Egészségre nevelő és életmódformáló programok

Kiemelt partnereink

           

Sportért, a Sportolókért Alapítvány  

Decathlon


Güntner

 
Átal-ér-völgyi kerékpárút


   ÉDV Zrt.
 
Tata Város Önkormányzata
    Tatabánya Megyei Jogú Város Önkormányzata

 

Vértesi Erdő Zrt.

 

 
Derik Hungária Kft.


Forrás Rádió