Dr. Deutsch Tamás hozzátette, hogy a magyar sportéletet furcsa kettősség jellemzi: míg a főváros, illetve a közép- és nagyvárosok egyesületei a több csatornán (MOB, sportági szakszövetségek, helyi önkormányzatok, TAO) érkező támogatásnak köszönhetően jó anyagi helyzetben vannak, vagy legalábbis a korábbiaknál szélesebb lehetőségeik nyílnak az anyagi biztonság elérésére.
Ezzel szemben a közel 1500, kisvárosi és községi egyesület jóval nehezebb helyzetben van, az esetek többségében legfeljebb a működésüket tudják biztosítani, előrelépési lehetőségeik korlátozottabbak. A SOSZ 2017. január 1-én induló, kidolgozás alatt álló pályázati rendszerén keresztül (az előzetes tervek szerint 300 millió forintból) a kisegyesületek is nagyobb összegű támogatáshoz juthatnak majd a jövőben, elősegítve ezzel az állampolgárok sportolási lehetőségeit – tudtuk meg az elnöktől.
A küldöttgyűlés döntése értelmében három egyesület képviselheti megyénket május 27-én, a Budapesten rendezendő országos gyűlésen – tudtuk meg Májné Forisek Erzsébettől, a SOSZ alelnökétől. – A Tatabányai SC, mint alapító alanyi jogon tagja az országos küldöttgyűlésnek, emellett az új alapszabály szerint alanyi jogon minden megye küldhet még egy egyesületet, ez Komárom-Esztergom esetében a Tatai AC lett. Az országos egyesületi létszámarány alapján még egy egyesület, a Komárom VSE is részt vehet a küldöttgyűlésen.
Fotók: Kiss T. József