Sinka László az MKSZ elnöke

 
 A Magyar Kézilabda Szövetség május 16-án a Magyar Sport Házában tartotta idei, ez alkalommal tisztújító küldöttgyűlését. Sinka Lászlót, az eddigi főtitkárt választotta elnöknek a fórum. Elismeréseket is átadtak a küldöttgyűlésen. A tatai Kőkúti Általános Iskola DSE megkapta a Magyar Kézilabdázásért Kitüntető címet. (2009.05.16.)
A Magyar Kézilabda Szövetség május 16-án a Magyar Sport Házában tartotta idei, ez alkalommal tisztújító küldöttgyűlését. Sinka Lászlót, az eddigi főtitkárt választotta elnöknek a fórum. Elismeréseket is átadtak a küldöttgyűlésen. A tatai Kőkúti Általános Iskola DSE megkapta a Magyar Kézilabdázásért Kitüntető címet. (2009.05.16.)
                                       
A 121 megjelent küldött között volt Szappanos István, a Komárom-Esztergom Megyei Kézilabda Szövetség elnöke, Bognár Imre, a KEM KSZ Felügyelő Bizottságának elnöke és Keczkóné Sipos Anikó, a Környe női csapatának az edzője.  Dr. Kiss István leköszönő elnök és Sinka László főtitkár szóbeli kiegészítését követően, egy tartózkodással – elfogadta az MKSZ Elnökségének az elmúlt négy évet felölelő szakmai és 2008. évi pénzügyi beszámolóját, a Felügyelő Bizottság jelentését és az MKSZ 2009. évi költségvetését: a Szövetség ebben az évben összességében 625 millió forintból gazdálkodhat.

 

                                        

A tisztújítás során a küldöttek egyhangúlag az eddigi főtitkárt, Sinka Lászlót választották elnökké, a három alelnök, ugyancsak egyhangú szavazással, a következő négy évre is Szántó András, Vanyus Attila és Vass Sándor lett. A küldöttek tizenhárom tartózkodással szavazták meg a 13 tagú elnökség további kilenc tagját: Ágai Kis András, Birta Sándor, Gilányi József, Hajnal Csaba, Kökény Beatrix, Kővári Árpád, Rév András, Sáriné Kocsis Erzsébet, Varga Jenő. A küldöttgyűlés a következő ciklusra is bizalmat szavazott a Felügyelő Bizottság elnökének, dr. Mezei Jánosnak, valamint tagjainak: Katona Lászlónak és Kurdics Sándornak.
A Küldöttgyűlést követően megtartotta alakuló ülését az MKSZ új összetételű elnöksége. A testület határozatlan időre, megbízott főtitkárnak Katona Sándort nevezte ki.
                                       
A Küldöttgyűlésen megjelent és felszólalt többek között
Lukács Zsuzsanna, a Sport szakállamtitkárság főosztályvezetője,
Babati Lajos, a Magyar Olimpiai Bizottság szervezési és marketing igazgatója,
dr. Szabó Tamás, a NUSI-UPI főigazgató-helyettese, a MOB alelnöke
Dr. Benedek András, az MKSZ tiszteletbeli elnöke,
Hanó Miklós, Békéscsaba Megyei Jogú Város alpolgármestere.
                                       
A sportág választott képviselői nyomtatott formában kézhez kapták az MKSZ hosszú távú, a 2009-2017. közti időszakra szóló, megújított sportágfejlesztési stratégiáját is, melynek fő irányait Sinka László ismertette a küldöttekkel. Az egyéb napirendi pontok között a Küldöttgyűlés az Elnökség javaslatára egy helyen, a küldöttállításra [13. § (3) bekezdés] vonatkozóan módosította az MKSZ Alapszabályát A Küldöttgyűlésen az MKSZ Elnökségének legutóbbi, 2009. április 16-i ülésén hozott határozat alapján kitüntetések átadására is sor került.

                                      

A Magyar Kézilabdázásért Arany jelvény kitüntetést kapták:
Belső Barnabás (Korábbi NB I-es játékvezető, a Fejér Megyei Kézilabda Szövetség Játékvezető bizottságának tagja, majd elnöke.) dr. Horváth Csaba (Több mint három évtizede az MKSZ társadalmi aktívája. Először az Utánpótlás, majd a Versenybizottság munkáját segítette, 1994-óta a Jogi-, Igazgatási és Átigazolási Bizottság tagjaként intézi és tartja nyilván az NB I-es és NB I/B-s játékosok átigazolásait.)
Halász László (A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kézilabda Szövetség alelnöke. Edzőként, sportvezetőként és a sporttagozatos iskola igazgatójaként egyaránt kiemelkedő tevékenységet fejt ki Tiszavasváriban és a térségben.)
Schmauder Antalné (Testnevelő tanár, évtizedek óta a ferencvárosi, jelenleg a csepeli utánpótlás megteremtéséért, a széles tömegbázis létrehozásáért fáradozik.)
Fekete József (Három évtizede ismert képviselője a kézilabdázásnak, mint játékos, játékvezető, majd sportvezető. Második ciklusban elnöke a Csongrád Megyei. Kézilabda Szövetségnek, tagja az MKSZ Strandkézilabda Bizottságának.)
                                        
A Magyar Kézilabdázásért Ezüst jelvény kitüntetést kapták:
Békési Mihály (Iskolaigazgatóként és utánpótlásedzőként nagy szerepe volt Békés NB I-ig jutott felnőtt csapatának kialakításában. Edzői munkáját dicséri, hogy az OSB-n és a Diákolimpián egyaránt 2. helyezést ért el együttesével. Ügyvezető elnökként az egyesület eddigi legnagyobb sikerét elérve az NB I. 6. helyére vezette a békési férfi csapatot.)
Basák Zoltán (Testnevelő tanár, a győri Arany János Általános Iskola igazgató-helyettese, a Toldi DSE edzője. Csapatával az országos gyermekversenyek sikeres és eredményes résztvevője. Évek óta az egyik legjelentősebb nemzetközi utánpótlás kézilabdatorna, a Balázs-kupa szakmai szervezője és irányítója.) Dravecz Károly – posztumusz (Edzőként Somogy megye több csapatánál hasznosította játékosként szerzett tapasztalatait. Az Iregszemcse elnökeként is nagy gondot fordított a fiatalok foglalkoztatására. Az Iregszemcse – Tamási utánpótlás mérkőzésen idén márciusban érte a halál.)
Mihálykáné Samus Ilona (146-szoros válogatott, a BEK-győztes és sokszoros magyar bajnok Vasas játékosa volt. Ezt követően sem szakadt meg a kapcsolata a sportággal, különböző feladatokat vállalva bizonyította elkötelezettségét a kézilabdázás iránt. Jelenleg az MKSZ Emlék Bizottságának egyik legaktívabb tagja.)
Benyáts Balázs (A bajnok és kupagyőztes Debreceni Dózsa játékosa volt, 25 alkalommal szerepelt a magyar válogatottban. Aktív pályafutását befejezve több élvonalbeli csapat edzőjeként tevékenykedett. Testnevelő tanárként nagy figyelemmel kísérte a fiatalok fejlődését, így nem véletlen, hogy vezetésével lett bajnok a DKSE serdülő csapata. A DKSE elnökségének a tagja.)
                                       
A Magyar Kézilabdázásért Kitüntető Címet kapták:
Beszterce DSE (A salgótarjáni lakótelepi iskola 1981-ben nyitotta meg kapuit testnevelési tagozatos osztállyal. 1987-ben megalapították a Beszterce DSE-t. Csapataik az elmúlt öt évben rendszeres résztvevői a Diákolimpiák, a gyermek- és szivacskézilabda bajnokságok döntőinek.)
Balatonboglári SC (Az egyesület elődje 1959-ben alakult férfi-női szakosztállyal. Már a hatvanas években biztosították a környék fiataljainak kézilabdázását. A 2006-ban elkészült Sportaréna újabb lehetőséget biztosít a munkájukhoz.)
Tatai Kőkúti Általános Iskola DSE (Az egyesület a sporttagozatos osztállyal 1983-óta szép sikerekre tekinthet vissza. Megtartva a folytonosságot, évről-évre neveli a tehetségeket. Nemzetközi kapcsolatai révén is komoly fejlődést biztosít tanulóinak.)
Veszprém Megyei Kézilabda Szövetség (A megyei vezetésnek nagy szerepe van abban, hogy növekedett a megyei csapatok száma. Külön elismerést érdemelnek az utánpótlás versenyek szervezéséért és rendezéséért.)
Békéscsaba Megye Jogú Város Önkormányzata (Bár mindig nagy szerepe volt a város kézilabdázásának támogatásában, az elmúlt tíz év következetes és tervszerszerű támogatásának eredménye, hogy az utánpótláscsapatok az országos döntők rendszeres résztvevői és érmes helyezettjei. Ennek köszönhető a felnőtt női NB I-es csapat sikeres szereplése a legjobbak között.)
                                       
A Magyar Kézilabda Szövetség Jubileumi Díszoklevelét kapták:
Karádi Péter(A Magyar Kézilabda Szövetség Elnökségének korábbi tagja, kézilabda szakedző.) A Magyar Televízió Sport Főszerkesztősége
                                       
A Küldöttgyűlésen Sinka László Bajnoki tál átnyújtásával, Lukács Zsuzsanna pedig Varga Zoltán önkormányzati miniszter ajándékával, egy festménnyel és Török Ottó sport szakállamtitkár nevében egy emlékplakett átadásával köszönte meg dr. Kiss István elnöki tevékenységét.
Új Széchenyi Terv

Új Széchenyi Terv - Egészségre nevelő és életmódformáló programok

Kiemelt partnereink

           

Sportért, a Sportolókért Alapítvány  

Decathlon


Güntner

 
Átal-ér-völgyi kerékpárút


   ÉDV Zrt.
 
Tata Város Önkormányzata
    Tatabánya Megyei Jogú Város Önkormányzata

 

Vértesi Erdő Zrt.

 

 
Derik Hungária Kft.


Forrás Rádió