Labdarúgó NB III. Búcsú a bajnokságtól

A labdarúgó NB III., Duna-csoportjában is befejeződtek a küzdelmek. A legjobb megyei csapat a THAC lett, a nagy múltú Dorog kiesett a megyei bajnokságba. (2008.06.17.)

Siófok - Dorog  3-0 (2-0)

Siófok, 200 néző, vezette: Mocsári Tamás (Csák János, Selmeczi Krisztián)

Dorog: Grósz - Aubéli, Farkas, Nacsa, Robotka, Kopányi, (Ofella ) Papes, Bozóki,  Szoboszlai, Papp, Janetka, (Góman ). Edző: Haraszti János

A mérkőzés rövid krónikája:

21. perc: Lipcsei Roland szerzett labdát a dorogi kaputól 20 méterre, rávezette a játékszert védőjére, majd középre adott, az érkező Horváth Bence pedig 8 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt. 1-0.
39. perc: Horváth Bence tört be a 16-oson belülre, megpróbált Halászi elé passzolni, ám a kísérlete elakadt az egyik védőn, Halászi ekkor rátámadt, elvette a játékszert, majd néhány lépés után az üresen maradt bal alsóba lőtt. 2-0.
49. perc: Horváth Bence - Orosz Miklós - Horváth Bence volt a labda útja, utóbbi a szélen érkező Horváth Attilához játszott, akinek 7 méteres fejese a felső lécen csattant.
64. perc: Lipcsei Roland végezhetett el egy szabadrúgást a dorogi kaputól 18 méterre. Kapura tekerte a labdát, ami a jobb kapufa érintésével vánszorgott a gólvonal mögé. 3-0.

A 30. fordulóval vége tért a 2007 - 08. évi NB III -as bajnokság ami a Dorog csapatának a 14. helyet hozta. Ez a helyezés sajnos a kiesést jelentette a csapat számára.

Kiss László

Méltatlan búcsúzás

Az egykor NB I-es dorogiak kiesése a magyar labdarúgás 2008. évi negatív szenzációja. Ez a gárda a 7. helyen állt az őszi szezonban, hogy mi történt az akkori sikeres szereplés után, azt homály fedi. A dorogiak  a tavasz folyamán katasztrofálisan szerepeltek (14 lejátszott meccsükön 1-szer nyertek, 1-szer játszottak döntetlent, illetve 12-szer vesztesen hagyták el a pályát), aminek eredményeként az õszi 7. hely után visszacsúsztak a 14. pozícióba, ami gyakorlatilag azt jelentette, hogy elbúcsúztak az NBIII-tól. A dorogi alakulat a szezonban 25 pontot gyûjtött, 24-62-es gólaránnyal szerénykedve. A gárda legeredményesebb játékosa Egeresi Sándor, aki 6 gólt termelt.